Uncategorized

Обуки за семејно земјоделство

Posted by:

Повик за учество на обука

Националниот комитет за семејно земјоделство (НКСЗ) на Република Македонија, во рамките на своите програмски активности, во текот на месец Септември 2017 година ќе организира 4 обуки со цел да ги зајакне капацитетите на лицата и здруженијата/организации  кои се директно вклучени во работа на семејните земјоделски стопанства, или како правни лица истите ги помагаат. Повеќе за НКСЗ може да прочитате на следната интернет страница: www.ncffm.mk

Цел на обуките: Очекувана цел по обуките се зајакнати капацитети на над ...

Прочитај повеќе →
0

Потпишана декларација за формирање на НКСЗ

Posted by:

Декларацијата беше усвоена и потпишана на првото Собрание на Комитетот кое се одржа на 29.06.2017 година на Факултетот за земјоделски науки и храна во Скопје.

Може да ја погледнете тука.

Декларација

Прочитај повеќе →
0

Стратешко Планирање

Posted by:

Со цел да се дефинираат стратешките определби, да се утврди внатрешна структура, цели и активности на Националниот Комитет за Семејно Земјоделство (НКСЗ), на 25 и 26 Април 2017 година во Хотел Амбасадор во Скопје беше одражана работилница за стратешко планирање.
Прочитај повеќе →
0

Декада на Семејно Земјоделство

Posted by:

На следниов линк можете да прочитате повеќе за декадата на семејното земјоделство
Доколку сакате да ја подржите иницијативата, писмо за подршка на истата можете да најдете на http://www.familyfarmingcampaign.net/en/join

 

Прочитај повеќе →
0

Vimeo Video

Posted by:

This is a Video Post format. Lorem ipsum consectetur ac, vestibulum at eros. Morbi leo risus, porta ac consectetur ac, vestibulum at eros. Maecenas faucibus mollis interdum. Morbi leo risus, porta ac consectetur ac, vestibulum at eros.

Praesent commodo cursus magna, vel scelerisque nisl consectetur et. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Donec ullamcorper nulla non metus auctor fringilla. Nullam id dolor id nibh ultricies vehicula ut id elit. Vivamus sagittis lacus vel augue laoreet rutrum faucibus dolor auctor. ...

Прочитај повеќе →
0

YouTube Video

Posted by:

This is a Video Post format. Lorem Ipsum morbi leo risus, porta ac consectetur ac, vestibulum at eros. Vestibulum id ligula porta felis euismod semper. Etiam porta sem malesuada magna mollis euismod. Curabitur blandit tempus porttitor.

Aenean lacinia bibendum nulla sed consectetur. Cras mattis consectetur purus sit amet fermentum. Morbi leo risus, porta ac consectetur ac, vestibulum at eros. Donec ullamcorper nulla non metus auctor fringilla. Fusce dapibus, tellus ac cursus commodo, tortor mauris condimentum nibh, ut fermentum massa justo sit ...

Прочитај повеќе →
0

Gallery Post

Posted by:

This is a gallery post format. Praesent commodo cursus magna, vel scelerisque nisl consectetur et. Praesent commodo cursus magna, vel scelerisque nisl consectetur et. Donec sed odio dui. Aenean lacinia bibendum nulla sed consectetur. Nullam id dolor id nibh ultricies vehicula ut id elit. Cum sociis natoque penatibus et magnis dis parturient montes, nascetur ridiculus mus.

Vestibulum id ligula porta felis euismod semper. Donec id elit non mi porta gravida at eget metus. Donec id elit non mi porta gravida at ...

Прочитај повеќе →
0

Standard Post

Posted by:

This is a Standard Post format. Lorem ipsum sem malesuada magna mollis euismod. Nulla vitae elit libero, a pharetra augue. Sed posuere consectetur est at lobortis. Praesent commodo cursus magna, vel scelerisque nisl consectetur et. Curabitur blandit tempus porttitor. Aenean eu leo quam. Pellentesque ornare sem lacinia quam venenatis vestibulum.

Morbi leo risus, porta ac consectetur ac, vestibulum at eros. Maecenas faucibus mollis interdum. Maecenas faucibus mollis interdum. Duis mollis, est non commodo luctus, nisi erat porttitor ligula, eget lacinia odio ...

Прочитај повеќе →
0